Vítejte na Edisonovo.info/ Archiv Monday, 29.5.2023, 17:45:00 Search ADM
Menu:  :: Domů :: O mě & kontakt :: Novinky :: Moje dílo :: Odkazy :: Galerie :: Kniha hostů  CZ/ EN

Archiv

Třídit dle kategorie, data, data sestupně
Zprovoznění stránek edisonovo.info
Zdravím nově příchozí! Po několika málo nocích strávených nad PHP jsem stvořil tuto prvotinu, takže omluvte dosud malý počet fungujících stránek. Zatím vylepšuji redakční systém, po jeho dokončení se okamžitě vrhnu na doplnění obsahu všech WWW stránek a jejich funkčnosti.
2003-09-20 03:32:34
Práce pokračují
Ahoj, potěším vás nově fungující galerií obrázků (ač jich tam zatím moc není) a fungující Knihou hostů! Ještě jsem se nerozhodl, jak a kdy na Invex, ale docela bych jel. Jak to vidíte vy?
Začínám hledat nový byt v Praze, majitel původního má nějak naspěch s návratem (že by ho zlobila přítelkyně?) Máte-li někdo tip, budu moc vděčný!
2003-10-01 20:39:21
Nenapravitelný školák
Tak jsem zase školák! 1.3. nastupuji na katedru měření FEL ČVUT jako doktorand v kombinovaném studiu.
Před necelým rokem mě vyhodili dveřmi Betlémské kaple, tak jsem přišel zpět - oknem :o)
2004-01-21 00:51:25
Nové zaměstnání
Od 5. ledna jsem členem mladého a dynamického týmu podpory mikroprocesorů pro evropský spotřební trh (EM3ST - European Mass Market Micro Support Team) v STMicroelectronics (www.st.com).
2004-01-21 00:53:52
Budapešť
Zajet o víkendu za kamarádkami do Budapešti vůbec nebyl špatný nápad! V pátek odpoledne mě už na nádraží čekaly dvě krasavice, které jsem poznal minulé prázdniny ve Francii, Matilda a Annemarie. Pak si mě odvedly domů, pilo se, jedlo, povídalo... Sobota byla exkurzí do města, viděli jsme moc věcí, mumifikovanou ruku v katedrále sv. Štěpána 1000 let starou, parlament, královský hrad, nahlédli do opery a do jedné slavné cukrárny v historické části města-Maďaři fakt umí dobré cukroví :o) Večeře se nesla ve stylu papriky, teda fakt síla! Poté, co Matilda odjela, jsem s Annemarií navštívil jazzový klub Old man's music pub - spousta lidí, ale parádní hudba a moc hezký holky, doporučuju! Neděle se pak nesla v duchu loučení a cesty domů. Další action bude už za tři týdny - Stompové v Budapešti. Máme se na co těšit!
2004-02-15 23:47:31
Stomp storno
Tak Stompové v Budapešti nevyšli, lístky rozebrané do posledního... Škoda
2004-03-28 23:12:52
Polnička session 2004
se blíží! Pro účastníky a kamarády je bližší info ZDE. Těším se na vás!
PS. omluvte úpravu stránek :o)
2004-03-28 23:14:30
Polnička session 2004 - final report
Předem děkuji všem za hojnou účast. Sešli jsme se v počtu převyšujícím moje očekávání, přítomno bylo i čtyřměsíční miminko a myslím, že se bavilo stejně dobře jako ostatní účastníci a dokonce tři účastnice! Po počátečním nejistém setkání v metru a odchodu na místo postupně dorazili i opozdilci, naopak někteří již na místě čekali na nás. Dobře jsme se najedli, mírně popili a skalní jádro opouštělo sraz kolem půl jedné. Následovala cesta na Hradčanskou a poté Katkou objednané taxi až domů. Přeju všem fajn noc, pohodové ráno a brzy další session!
2004-04-01 01:35:49
HW session
HW párty konající se v penzionu Jana v Hrubé Skále nabrala obrátky již první den, v pátek večer 23.4. Poté, co jsme se v hojném počtu sešli kolem čtvrt na devět, se rozhodlo, že nebudeme hladovět a vyrazíme do blízkého hotelu, kde je otevřená restaurace. Bohužel měla končit v deset večer, tak jsme spěchali a dorazili ve čtvrt na deset, najedli se, zapili tu pivem, tu kolou nebo čajem, zaplatili... Číšník nás vyhodil kuriózním způsobem - přitáhl vysavač a začal vysávat koberec. Mno chuť mu pomoci vyprchala stejně rychle jako jsme ten hotel opustili.
Celou cestu zpět na chatu nás fascinoval pohled na osvětlenou zříceninu Trosky. Inu rozhodlo se kolem 23. hodiny, že dobrovolníci vyrazí v noci Trosky dobýt. Vyšlo nás deset, cca v půl jedné jsme Trosky skutečně dobyli (zatím žádné ztráty). Cestou dolů jsme se rozdělili, pět půjde bahnem a po nebezpečných schodech původní cestou a pět se vydá po silnici, sice delší, ale relativně bezpečnou cestou zpátky. My, jdoucí po silnici, jsme si sice trochu zašli, ale druhá parta, notně posílená alkoholem a zmožená kluzkými dřevěnými lesními schody, dorazila až mnohem později, zato celá zabahněná a ušlá. Časy příchodu tedy 2:10 v náš prospěch a 2:45 pro kratší cestu lesem a bahnem.
Další zrada v podobě snídaně se konala ráno - v 8:30, úplně vražedném to čase. Během sobotního dopoledne dorazili další účastníci a tak jsme se vydali údolími na další cestu. Trochu pršelo, na fajn oběd jsme se stavili u Čerta a pak utíkali na Valdek. Tam jsem se bohužel odpojil, po výšplhu na rozhlednu nad Turnovem jsem seběhl dolů, došel na nádraží a zrovna chytil bus do Prahy. Teď mám v ruce hrnek horkého čaje a píšu a píšu... Mj. pár se nás prý po cestě poztrácelo. Doufám, že doteď nebloudí v lese a nelekají je světlušky a hejkalové!
2004-04-24 21:46:49
Mňága a Žďorp
Včera večer jsem byl mrknout v Lucerna Music Baru na výše uvedenou kapelu. Hráli fajn, ale moc toho nepřidali... Celkový dojem - jsem nadšený!!!!
2004-04-29 02:00:10
Nový přírůstek!
Na stránce Moje dílo přibyl první projekt, update slavného METEX Control Software s podporou měřicích přístojů Fluke x87 a x89. K volné dispozici je verze CLIENT. Užívejte ve zdraví!
2004-05-16 12:10:44
Omluva
Všem se omlouvám za více než náhodné aktualizace obsahu, ale život mě pohltil a tak nezbývá čas téměř ani na zábavu. Dokonce jsem přehlédnul i aktualizaci guestbooku, a to je co říct! Ve vesmírně blízké době hodlám přidat pár fotek z cest po Francii, Německu a hlavně z Londýna a ze Skotska. Máte se na co těšit!
2004-08-30 23:43:33
Návštěva CERNu
Právě jsem se vrátil z CERNu, díky Danielu Valuchovi se prošel mezi mikroelektronikou přeplněnými velíny i mezi urychlovači, viděl počítačovou farmu s 1500 dvouprocesorovými Pentii II i klystrony pro výkony desítek megawattů, supravodivé magnety na proud 12 kA a spoustu dalšího. Vřele doporučuju všem zájemcům o fyziku, elektroniku a tajemné částice, které díky jejich subatomovým rozměrům detekují senzory o velikosti osmipatrové budovy, přeplněné polovodičovými snímači :) Tam poznáte, že 300 MWh se dá 'spálit' za pár desítek minut jako nic a pár protonů o rychlosti světla má energii letícího Boeingu 737.
2004-12-12 23:55:53
Edison_CZ přeje hezké Vánoce...
šťastný celý rok 2005, hodně úspěchů pracovních, osobních, v lásce a spoustu kamarádů!

Edison_CZ wishes you merry Christmas, lucky all the year 2005, lot of success in your business and private life, much love and much friends, too!

Tomáš Dresler

2004-12-23 12:29:40
PF 2005
Všem známým, koleg(n)ům, kamarádům i ostatním návštěvníkům tohoto webu přeju vše nej a ať se letošní rok vydaří lépe, než jaký ve skutečnosti bude!
(a z toho vyplývající důsledky v podobě absolutní dokonalosti),
také spoustu štěstí, neboť jak praví klasik (já), se štěstím i zdraví a láska zase přijde!
2005-01-01 16:19:41
Cesta do Francie
V úterý odlétám do Paříže (přes Amsterdam) na služební cestu, pak první třídou v TGV do Lyonu a zase zpátky. Měl bych se opět potkat s děvčaty z workcampu v Poitiers, tentokrát v Paříži. Snad bude čas si ji trochu prohlédnout, zatím jsem jen třikrát projížděl a všechny atrakce zůstaly vně autobusu nebo letadla...
2005-04-11 03:36:22
Cesta do Francie (update)
Let do Amsterodamu i do Paříže se povedl, žádné problémy na letišti. Ve dveřích office ST jsem se srazil s naším šéfem, oba jsme byli trochu překvapení, že se vidíme zrovna tady, ale v pohodě, tak jsme zašli na oběd (už jsem říkal, že Francouzi výborně vaří?)

Pak jsem poklábosil s markeťáky, odešel se ubytovat do hotelu a odpoledne vyrazil do Paříže. První samozřejmě byla Eiffelovka, tak jsem vylezl až nahoru. Doporučuju, je z ní nádherný pohled. Pak jsem pokračoval k Arc de Triomph, Champse Ellisee, Place de la Concorde a prošel zahrady Louvre. Ta pyramida fakt není špatná v zapadajícím slunci!

Kolem půl deváté jsem dorazil k Notre Dame, Line přišla včas, tak jsme vyrazili do craperie na večeři a po milém rozhovoru se rozešli v půl dvanácté na metro. Už jsem říkal, že Francouzi dobře vaří?

Druhý den na mě čekala prezentace, pak jsem odpovídal na dotazy zákazníků a klábosil s konkurencí, i kulečník jsme zahráli. Následoval oběd v hotelu Novotel (už jsem říkal, že Francouzi výborně vaří?), odpoledne přesun na Gare de Lyon a TGVčkem rychlostí 280 km/h hurá kousek za Lyon a nakonec taxíkem do hotelu Mercure a klasická francouzká večeře (už jsem říkal, že Francouzi výborně vaří?).

Druhý den se opakovala prezentace pro jiné distributory, opět spousta dotazů a návrat TGV do Paříže (cca 500 km za necelé dvě hodiny, první třída vůbec nedrncá a je naprosto tichá). Z Gare de Lyon jsem vzal taxíka na hotel, ubytoval se a po chvíli váhání vyrazil v mírném dešti opět do centra Paříže - navštívit Sochu svobody, noční Eiffelovku (září jak diamant, doporučuju!) a po večeři v pizzérii pod Tour Montparnass jsem opět vyrazil na hotel. Konečně jsem dohnal spánkový deficit, ráno se metrem a RER dopravil na letiště Charles De Gaulle, zařídil si palubní lístek u okna a pak už si jen užíval let přes Amstrdam zpátky. Tam jsem ještě nakoupil dárky pro rodinu a pak už si jen užíval šumění turbín na cestě do Prahy.

Paříž doporučuju!

2005-04-17 21:32:58
Služební cesty
Jedenáctá se konala v pondělí a úterý, opět Německo, tentokrát Karlsruhe, Herxheim a Kandel. Na hranicích s Francií jsem nabral vínko a hurá zpátky do Čech, Octavia jede slušně, ale kolem 180 už se jí nechce a žere 15 l na sto km. Návštěva u zákazníka se povedla, MC support opět slaví úspěch :o) A GPS opět prokázala své kvality, jen držák na PDA by bodnul místo občasného držení PDAčka jednou rukou na volantu.
2005-05-25 21:24:07
Čechomor v Praze!
V pražské T-Mobile aréně se 2. června konal koncert Čechomoru s Lenkou Dusilovou a několika dalšími hosty. Předskokanem byla skupina Nil. Nevěřil bych, co jejich zpěvačka vyzpívá - taková drobná, zvládla zpívat i tancovat v kuse.

Zpátky k Čechomoru - hráli skvěle, nechali vyznít instrumentální sóla; i hosté měli dost příležitosti se předvést. Lenka Dusilová zpívala výborně, její Proměny jsem naživo slyšel poprvé a kdyby, tak kvůli téhle písničce celý koncert stál za to! Jen kdyby netancovala takovým slepičím krokem - nakonec to vypadalo i sexy, ale... Jejich nové CD přišel v půlce koncertu pokřtít i Jazz Coleman!!!, ale jen se mihl na pódiu. Lenka pak vyhodila právě pokřtěné CD do hlediště, kde si ho někdo po právu přivlastnil.

Světla, zvuk, písničky - není co vytknout, myslím že závěrečný potlesk si všichni opravdu zasloužili.

2005-06-04 14:36:45
Izrael
jsem přežil! Služebka byla fajn, ale docela únavná a hlavně program našlápnutý k prasknutí. Z kulturních aktivit jsem stihnul návštěvu Jeruzaléma se Zdí nářků, v moři jsem strávil asi 15 minut v noci před odjezdem - ale ta teplota, to bylo koupání! Doporučuju, je na co se dívat.
Nepřeju vám ale kontroly na letišti (tam 45 minut výslech o cíli cesty, zpět hodina osobní prohlídka, 12x kontrola pasu), EL AL je holt vojenské letectvo s garantovanou bezpečností!
2005-07-03 17:03:23
CERN
Třetí návštěva CERNu, evropského fyzikálního institutu částic, byla nejzajímavější ze všech, neméně informačně bohatá jako první, a celkem konstruktivní, co se týče vývoje DDS generátoru, na kterém pomalu pracuji s Baluem.

Po příletu do Ženevy a vyzvednutí auta z Avisu (Renault Scenic) jsme dorazili do CERNu, kolega nás protáhnul skrz bránu tohoto úžasného světa (vzpomínáte knihu Andělé a démoni od Dana Browna?) a pak nás čekal výlet do podzemí. Jediné tlačítko velkého výtahu, označené '-1', nás zavezlo do hloubky 160 m.
Před námi se otevřel prostor 27 km dlouhého tunelu, ve kterém se staví nový projekt CERNu, obrovský urychlovač LHC. Prošli jsme kolem racků plných zdrojových jednotek pro supravodivé magnety, podívali se do ohromných prostor nyní již rozebraných detektorů sražených částic, podivovali se nad spoustou jízdních kol, kde nám Balu vysvětlil, že popojíždění po tunelu, do kterého vedou 4 šachty při takové délce, je nejefektivnější způsob přepravy, obdivovali jsme radioaktivní stínění a různé přívody pro kapalné hélium (1,7 K) a dusík.

Po vydařené návštěvě podzemí jsme skončili ve výukovém centru Kosmos, prošli spoustu exemplářů a 'udělátek', shlédli videa o vzniku vesmíru, struktuře hmoty a s povznášejícím pocitem laika se vydali navštívit Ženevský 'Jet d'eau', slavný vodotrysk v Ženevském jezeru.

2005-09-29 00:30:46
PDA is back!
Můj iPaq přestál cestu do Ameriky, operaci paměti i cestu zpět! Za dva týdny se podíval do Anglie, proletěl se nad Atlantským oceánem a dostal se až do Kalifornie. Nyní se chlubí 128 MB RAM, tj. 64 MB navíc!
iPaq
Nyní můžu dodat, že mu to prospělo, funguje lépe a je stabilnější.
2005-11-07 17:11:47
Přání k Vánocům
Vám všem, návštěvníkům mých WWW, přeju hezký konec roku, pohodu a milé partnery v teple domácího krbu! Taky žádné zbytečné uklízení, tekoucí nervy, kila navíc a vánoční stromek v plamenech. Přeju Vám milé vánoční dárky, ale navíc ten pocit, že si na Vás někdo vzpomene.

Btw. já bych si přál sadu reproduktorů Jamo (5.1, 6x 100W) a AV receiver Yamaha RX-V657 T, kdybyste někdo na mě pamatoval :o)

2005-12-18 17:08:40
SMS communicator
Po dlouhé době jsem se pustil do psaní užitečné aplikace. Co byste řekli Správci SMS (Inbox, Outbox, správa telefonního seznamu, podpora dlouhých SMS) na Pocket PC (WinCE 4.2) pro Bluetooth mobily? Nemusíte telefon vytáhnout z kapsy, psaní SMS s podporou vícenásobných příjemců, sledování doručenek, klávesnice ve vašem stylu a ovládání stylusem je pohodlnější než T9 na maličké klávesnici mobilu...
2006-07-20 01:07:53
SMS communicator 2
Zde naleznete první screenshoty a instalační balíček aplikace pro správu SMS a kontaktů pro Windows CE 4.2 SE. Ještě chybí spousta dodělávek, ale kostra programu je funkční.

Piště, reportujte, komentujte, co lze vylepšit...

Main_screen Contacts SMS_editor

Edison_CZ

2006-08-14 08:25:17
Notebook ASUS - peripetie, recenze
Nejprve stručný popis ASUSu F2JE-5D001: 15.4" displej s rozlišením 1400x1050 pixelů, hnaný ATI Radeonem X1450, procesor Core 2 Duo T5600, 1 GB RAM, 120 GB disk, dále Bluetooth 2.0+EDR, Wifi 802.11abg, čtečka otisků, kamerka, čtečka SD, DVD-RAM, DVI, VGA a TV out, 3x USB, 1 Gbit LAN, SW modem

Vzhledem k tomu, že primárním účelem tohoto NB je programování, brouzdání po Síti sítí, e-mail a občasná práce s obrázky a videem, nenabízím žádné benchmarky, pouze subjektivní hodnocení. A teď zajímavější topic - zkušenosti ;-)

Po zakoupení a instalaci SW jsem zjistil, že se NB neumí probudit z režimu spánku, první reklamace vyřešena k mé spokojenosti, s velkým ALE. Druhá reklamace se týkala čtečky otisků prstů - vypadala funkční, ale prsty nečetla a nečetla. Servis mi po vrácení NB doporučil reinstalaci SW, což jsem udělal, ale problém nezmizel.
Tak jsem zadal třetí reklamaci a doporučil technikům v Ostravě, jak testovat ;) Po výměně kabelového setu a senzoru notebook konečně pracuje. Jaké je moje překvapení, když ale přestala fungovat kamera. Následovala čtvrtá reklamace s informací od servisu, že s testovací instalací Windows kamera funguje. I dostal jsem NB zpět, začal instalovat OS načisto už asi po šesté, a kamera začala fungovat! Instaloval jsem dál, Nero OEM a USB TV kartu, ověřil, že se můžu podívat na kabelovou TV, a shodou okolností jsem zapnul kamerku. A... opět nefungovala!

Pokoušel jsem se odinstalovat poslední dávku SW a nakonec zjistil, že s připojenou TV kartou kamera nepojede a naopak. Servis AverMedia mi pak potvrdil, že se hádají drivery a způsobují tento problém, řešení tedy spočívá v čekání na nový ovladač AverTV Volar Hybrid...

Shrnutí: Po pěti měsících oživování, instalacích a nocích v amoku nad neřešitelnými problémy můžu říct, že jsem konečně se svým výběrem celkem spokojený. NB dělá, co má, pracuje se s ním dobře a plně nahradil stolní PC. Všechny periferie pracují, jak mají, velké rozlišení obrazovky a vybavení z něho dělají asi maximum, co jsem schopný užít. Mám několik výhrad k ergonomii, konkrétně umístění dvou konektorů USB, DVI a LAN vpravo blízko k přední hraně zmenšuje prostor pro pravoruční myš, dále (pro mě nezvykle) DVD je umístěna vlevo. A použití ExpressCard je také dost sporné, snad se rozšíří stejně jako předtím PCMCIA. Na druhou stranu, plocha pro zápěstí příjemně hřeje, takže nehrozí omrzlé ruce, pokud zapomenete zavřít okno jednoho dlouhého večera.

2007-06-24 23:32:11
Dovolená v Irsku 2008
Podívejte se na fotky! ... zde ...
2008-09-22 22:43:27
Nová Kniha hostů
je tu! Tak mi napište vzkaz :-)
2008-11-10 01:38:41
Třídit dle kategorie, data, data sestupně

Quick news

Powered by

Pipni.cz Linux.org
PHP.net MySQL.org
Google.com Pocitadlo.cz
Edisonovo.info is copyrighted by Tomáš Dresler, reproduction of any content is prohibited without his written permission! Go to the top
This page uses session (temporary) cookies. Please allow your browser to create them.